Przyjaciele z daleka lub z bliska, muchy są dla nas bardzo użyteczne. Na świecie jest ponad 120.000 gatunków much. Najbardziej znane to mucha domowa, mucha konna i gnat. Małe owady o krótkich lub długich skrzydłach, są odporne na ekstremalne temperatury. Żywotność muchy domowej wynosi średnio 19 dni. Dokładnie, 17 dni dla samca i 21 dni dla samicy. Natomiast mucha ocetowa żyje od 2 do 9 tygodni. To wszystko zależy od gatunku i środowiska.


Teraz, zapomnij o uprzedzeniach irytującej muchy podczas posiłku lub drzemki i przeczytaj to:
Pierwszy pozytywny punkt, pomagają nam zrobić czekoladę.

W rzeczywistości czekolada wyprodukowana z ziaren kakaowych wymaga usługi zapylania około dziesięciu gatunków muszek kąsających, które są niezbędne, aby kwiaty przekształciły się w owoce zawierające cenne ziarna.
Drugim pozytywnym punktem jest to, że biorą one udział w zapylaniu nektaru roślin.

W średnio 150 rodzinach muszek błotnych (much) poduszkowce spędzają tyle czasu na żerowaniu, że wykształciły kamuflaż przypominający pszczoły, osy i rogi. To przebranie zapobiega również atakowaniu ich przez ptaki, które są przyzwyczajone do trzymania się z dala od pszczół i ich użądleń.

Po trzecie, przedstawili nam mango, chili, czarny pieprz, koper włoski, cebulę, marchewkę i dziękujemy im. Muchy są jednym z jedynych gatunków, które mogą zapylać ten rodzaj pokarmu.

Create by FxDesign Design by Emdf .